• 0 282 686 57 87
  • [email protected]
  • Esentepe Mah. Sancak Cad. Real Tower İş Kulesi Kat:7 Ofis: 50 Çorlu/TEKİRDAĞ
tanıtım filmi çekimi

Endüstriyel Boyler Temizliği

Endüstriyel Boyler Temizliği

Endüstriyel Boyler Temizliği

Boyler( su ısıtıcı tanklar), içerisindeki serpantinler sayesinde suyu ısıtan ve depolayan basınçlı kaplardır. Boyler kazanları, Binalarda ısı merkezi kurulumunun yaygınlaşması ile, sıcak su ihtiyacını kısa sürede karşılanması ve tasarruf sağlaması sayesinde son yıllarda kullanımı oldukça artmıştır.

Suyun toplu olarak tüketime verildiği otel, hastane, okul, cami, çok konutlu binalar gibi yerlerde su depolarının , kesinti halinde devreye giren su depolarının ve su sistemlerinin temizliği ve hijyeni için gereken dikkatin gösterilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sağlık sorunları, salgın hastalıklar ve çeşitli enfeksiyonların ortaya çıkabileceği uyarısı yapılmaktadır. Bu risklerinin ortadan kaldırılması için düzenli olarak temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yapılması gerekmektedir. Sağlık bakanlığı soğuk su depolarında olduğu gibi sıcak su depolarının yılda 3 kez temizlik ve dezenfeksiyonu gerekmektedir.

Boyler sıcak su kazanları uzun süre temizlenmediğinde kazan içerisinde biriken biyofilm tabakası içerisinde bulunan mikroorganizmalar, kireç, tortu içerisinde uygun sıcaklık ve neminde etkisi ile legionella ve koliform cinsi bakterilerin üremesini ve su sistemine yayılarak insan vücuduna girmesine sebep olur. Düzenli olarak temizliği yapılmayan akümülasyon tanklarının içerisindeki aşırı kirliliğin, LEJYONELLA bakterilerinin hızla üremesine ve insan sağlığına ciddi zararlar verebileceğini unutmamak gerekir. Koliform bakteriler, vücutta ishal, kusma, yüksek ateş gibi bağırsak problemlerine yol açmaktadır.

Legionella bakteri ise akciğerlere yerleşerek zature belirtileri gösteren bir hastalık olan lejyoner hastalığına sebep olmaktadır. Lejyonel hastalığı, Kontrol altında tutulmadığında ve müdahale edilmediğinde ölümcül olabilir.