• 0 282 686 57 87
  • [email protected]
  • Esentepe Mah. Sancak Cad. Real Tower İş Kulesi Kat:7 Ofis: 50 Çorlu/TEKİRDAĞ
tanıtım filmi çekimi

Ergene Baca Temizliği

Ergene Baca Temizliği

Ergene Baca Temizliği

Baca temizleme, birçok dairenin ve ikametin yer aldığı binalarda gerekli temizlik uygulamalarından biridir. Bina genelinde herkesin uyması gereken bazı kurallar mevcuttur. Bacaların temizlenmesi ve aksaklıkların giderilmesi de uyulması gereken zorunlu kurallar arasında yer alır. Bacada meydana gelebilecek herhangi bir tıkanıklık, tüm bina sakinleri açısından büyük risk taşır. Apartmanlarda kullanılan ısıtma sistemleri, kullanılan yakıt türüne bağlı olarak bazı atık maddeler açığa çıkarır. Bu maddeler, baca kanallarında birikerek yangına ve iç mekanlara sızıntıya neden olmaktadır. Apartmanların kendi iç tüzüğünde yer alan kurallara göre, hem daire sakinleri hem de yöneticiler bu temizlik faaliyetini yerine getirmek hususunda sorumludur.

Apartman baca temizlik işlemleri, yönetmelikte yer alan maddelere göre uygulanır. Öncelikle baca kanallarının bağlı bulunduğu sistem belirlenir. Bir kazan varsa, temizlik işleminde bu bölmeden başlanır. Sonrasında bağlantı boruları ya da davlumbaz gibi ek cihazların temizliği gündeme alınır. Baca kanallarının kamera yardımıyla incelenmesi de önem teşkil eder. Müdahale edilecek yağlı kanallara ulaşmada, müdahale kapaklarının açılması da önemli bir adımdır. Çelik telli fırçalarla yüzeydeki fazlalıklar kazınmalıdır. Tabi bu işlemden önce, kirleri yumuşatmak için bazı kimyevî temizlik ürünleri kullanılabilir. Burada önemli olan, bu ürünlerin Sağlık Bakanlığınca onaylanmış, insan sağlığına yan etkisi bulunmayan üretimlerden seçilmesidir. Bu sayede iyice yumuşayan kirlerin arındırılması daha pratik bir hal alacaktır. Genellikle endüstriyel baca temizleme makineleri kullanılmaktadır. Buna vakumlama işlevi gören süpürgeler, köpürtme cihazları ve püskürtme mekanizmaları dahildir.

Apartman baca temizliği, profesyonel ve konusunda uzman bir ekip tarafından tüm bina kurgulamalarına uygulanabilmektedir. Bu hizmeti sunan şirketler, belli kriterlere sahip olmalıdır. Özellikle, baca temizliği konusunda hizmet alımı aşamasındaysanız, kati surette çalışacağınız şirketin resmi sertifikalarını görme talebinde bulunun. Aksi takdirde bazı olumsuz sonuçların doğmasına neden olacaksınız. Kaçak kurumların verdiği temizlik hizmetler, genellikle en ucuz malzemelerden ve deneyimsiz bireyler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden hem zaman hem de para kaybı ile sonuçlanan bir süreç hayata geçirilmiş olur. Bacaların tıkanıklığının giderilmesi esnasında, yanlış ve eksik uygulamalar daha büyük sorunları da beraberinde getirir. Ergene Trakya Tem Firmamızdan gönül rahatlığıyla hizmet sağlayabilirsiniz. Hayatınız ve yaşam alanlarınız bizim için kıymetlidir.